Arik Roper

Ilustracje i sztuka od dawna łączyło pokrewieństwo dusz. Wielu artystów należących do symbolistów i dekadentów (ruchów artystycznych o...


Ilustracje i sztuka od dawna łączyło pokrewieństwo dusz. Wielu artystów należących do symbolistów i dekadentów (ruchów artystycznych o ciężkim okultystycznym i ezoterycznym o charakterze) rozpoczynało swoją karierę jako ilustratorzy i wielu do końca swoich dni wdrażało te techniki do swoich dzieł. Tradycję podtrzymywali w XX wieku artyści tacy jak: Ernst Fuchs, HR Giger (05.02.1940 – 12.05.2014) a ostatnio Mark Ryden i Amanda Sage. W latach sześćdziesiątych, to mieszanie się stanów wizjonerskich przeszło do popkultury w formie komiksów i okładek albumów.
Projektant Arik Roper wypracował swoją karierę inspirując się ezoteryką, jak i głównym nurtem rynków handlowych, uderzając w nie śmiało poprzez rozpoznawalny styl i wyjątkowy charakter swoich prac. Okładki albumów i plakaty dla wielu legendarnych zespołów w tym: Sleep, Mastodon, Grand Magus, High on Fire i The Black Crowes, uczyniły go jednym z najbardziej rozpoznawalnych ilustratorów swojego pokolenia. W swojej pracy nie ogranicza się tylko do jednego, ściśle określonego gatunku. Poza tradycyjnymi ilustracjami, zajmuje się też tworzeniem obrazów akwarelowych i komiksów. Jego prace są bardzo zróżnicowane pod względem projektowania i stylu. Od czarno-białych ilustracji, do bogatych w abstrakcyjne, wręcz psychodeliczne kolory i krajobrazy, które często wydają się istnieć tylko w innym wszechświecie. Wszystko doskonale pobudza wyobraźnię a starożytne, idylliczne naturalne środowisko, mitologia, pomysły zaczerpnięte ze świata religii czy muzyki, wydają się być dziwnie wyjątkowe i nasączone fantastyczną estetyką.Po godzinach Roper gra także na gitarze basowej w zespole Koi Pond. W 2009 roku opublikował ilustrowaną książkę „Mushroom Magick”. Tom jest artystyczną interpretacją odmian znanych halucynogennych grzybów z całego świata...


You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images