Alien - "Obcy - 8 pasażer Nostromo" - za kulisami

Z czego składa się dobry film? Scenariusz, dopasowana muzyka, odpowiednio dobrani aktorzy, w wielu przypadkach potrzebna jest atmo...


Z czego składa się dobry film?
Scenariusz, dopasowana muzyka, odpowiednio dobrani aktorzy, w wielu przypadkach potrzebna jest atmosfera tajemniczości ale także dziesiątki szkiców i zdjęć oraz (w tym wypadku) odpowiednie dawkowanie grozy w pokazaniu jednego z najstraszniejszych potworów uwiecznionych w annałach historii kina.

Te czynniki sprawiają że Alien jest do dziś jednym z najlepszych przykładów jak stworzyć ideał. Ku wielkiemu rozczarowaniu AVP: Alien Vs. Predator pokazuje że film nie jest świetny tylko poprzez samo dodanie do niego ikony kina wśród postrachów. Liczy się coś więcej. Klasyk kina grozy pamiętany jest za niemal nieskazitelną jakość wykonania, ikoniczne postacie, charakteryzację i dialogi. W jaki sposób Scott stworzył fascynujący i autentyczny świat z Ripley w roli głównej i jej towarzyszami?


Pracą, pracą i jeszcze większą pracą.


Wyczerpujący proces H.R. Gigera w doskonaleniu Xenomorpha, którego wizerunek ma swój początek w czwartym obrazie Gigera z cyklu „Necronomicon”, upór i wytrwałość całej ekipy włożony w realizację filmu na która składają się także projekty statków i wnętrz (Ron Cobb), efekty specjalne (Nick Alder), modele statków (Martin Bower), animacja modeli (Brian Johnson), mechaniczna głowa obcego (Carlo Rambaldi) można zobaczyć na zdjęciach zza kulis.You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images