Ian Miller

Ian Miller jako ilustrator i pisarz fantasy najbardziej znany jest ze swojego gotyckiego stylu i czegoś co można nazwać „makabryczną wra...

Ian Miller jako ilustrator i pisarz fantasy najbardziej znany jest ze swojego gotyckiego stylu i czegoś co można nazwać „makabryczną wrażliwością”. Twórca przeróżnych okładek, ilustracji do książek Lovecrafta i Tolkiena, czasopism o tematyce SF i okładki „Realm of Chaos” (drugiego albumu brytyjskiej grupy muzycznej Bolt Thrower). Jego mroczny styl gotycki łączący elementy naturalne i mechaniczne w unikalny wygląd, doprowadził go do pracy nad pierwszą edycją gry „Warhammer 40000” i „Magic: The Gathering”. Urodzony w 1947 roku, Miller jest częścią utalentowanego pokolenia brytyjskich artystów, którzy pomogli zdefiniować światy SF i fantasy, jaki znamy od wielu lat. Grupa ta obejmuje ilustratorów takich jak Chris Foss, Roger Dean i John Harris. Wszyscy urodzili się w latach 40-tych i są do dziś aktywni zawodowo.

Ze względu na pracę matki w teatrze, w dzieciństwie nie spędzał dużo czasu bawiąc się samochodzikami czy klockami, lecz rekwizytami i kostiumami z różnych spektakli i filmów m.in. „The Wizard of Oz” i „Sindbad”. Śmiało można powiedzieć, że był otoczony fantazją od najmłodszych lat. Młodość wypełniona regularnymi wyjazdami do różnych teatrów i kin pomogła ukształtować wyobraźnię i sprecyzować plany zawodowe.
Pierwszy duży projekt wykonał tworząc tło do scen filmu animowanego „Wizards” z 1977 roku w reżyserii Ralpha Bakshi. Jego wyrazisty styl był szczególnie dobrym rozwiązaniem przy okładkach powieści Lovecrafta „The Haunter of the Dark„ czy „The Case of Charles Dexter Ward”. You Might Also Like

3 komentarze

 1. Znów mnie zaskoczyłaś ciekawą tematyką.
  Mamy bardzo zbliżone zainteresowania, kiedyś śledziłam różnego rodzaju dzieła artystów, zresztą z zawodu jestem technikiem odzieżowym , więc ...... wiadomo , szukanie onegdaj inspiracji w takim światku...
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, praca w takim środowisku wpływa w duży sposób na wyobraźnię, co jak widać u niektórych przekłada się na świetne prace. Sprawdź w wolnej chwili starsze wpisy, kilka jest podobnych do twórczości Iana Millera - Chris Achilleos, Frank Frazetta, Chris Foss czy Mike Butkus:). Pozdrawiam z nadzieją na zaskakiwanie w przyszłości.

   Usuń
 2. W pamięć zapadły mi przede wszystkim jego prace związane z Lovecraftem. Ma bardzo specyficzną kreskę i zagospodarowanie przestrzeni :D Nie da się go z nikim innym pomylić.

  OdpowiedzUsuń

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images