Chris Achilleos

Pozostając przy tematyce ilustratorów warto przypomnieć sobie jeszcze jednego pana - Chrisa Achilleosa - grafika, plastyka, artystę ko...

Pozostając przy tematyce ilustratorów warto przypomnieć sobie jeszcze jednego pana - Chrisa Achilleosa - grafika, plastyka, artystę konceptualnego, który w ciągu ponad 40-letniej kariery stworzył wiele przepięknych prac o tematyce Heroic Fantasy. W 1966 roku Achilleos rozpoczął studia w Hornsey Collage of Art na kierunku „rysunek techniczny”. Po studiach zaczął otrzymywać propozycje pracy. Najpierw w czasopiśmie o charakterze historycznym, później w wydawnictwie Brian Boyle Associates do którego wysłał swoje portfolio. Zbiór prac tak bardzo się spodobał że wkrótce dostał swoje pierwsze zadanie - stworzenie nowych ilustracji do serii o Conanie, które wcześniej wykonywał Frank Frazetta.  http://little-lilu.blogspot.com/2013/07/frank-frazetta.html

To właśnie poznanie prac Frazetty spotęgowało uwielbienie do rysowania obrazów inspirowanych starożytnymi cywilizacjami i mitologią. Jego twórczość mocno wpłynęła na umysł młodego grafika co widać po jego pracach. Następne były okładki do powieści historycznych, horrorów, książek fantasy i sf. W 1980 roku poproszono go o pomoc przy pracy nad animowanym filmem "Heavy Metal" do którego stworzył serię plakatów, a także wygląd głównej postaci żeńskiej Taarny. Kolejne angaże przy filmach takich jak: „Star Trek”, „King Arthur”, „The Last Legion” czy ”Willow”, plakaty do filmów, w tym „Blade runner” i „Supergirl”, okładki do „Doctora Who” umocniły pozycję Chrisa. Achilleos jest najbardziej znany ze swoich wyjątkowych interpretacji pięknych amazonek, epickich smoków i obrazów inspirowanych mrocznym światem Cymerii. Jego prace zdobią setki książek fantasy. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych jego obrazy ilustrowały powieści Roberta E. Howarda, Edgara Rice Burroughsa i Michaela Moorcocka.
You Might Also Like

1 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images