Frank Frazetta

Urodzony w 1928 roku, w nowojorskim Brooklynie Frank Frazetta, był jednym z najbardziej znanych ilustratorów fantasy na świecie. Zmarł ...

Urodzony w 1928 roku, w nowojorskim Brooklynie Frank Frazetta, był jednym z najbardziej znanych ilustratorów fantasy na świecie. Zmarł 10 maja 2010 roku w wieku 82 lat pozostawiając po sobie wiele pamiątek w postaci ilustracji do komiksów, w niezwykle szerokim zakresie, począwszy od westernów, cyklu Tarzana, twórczości JRR Tolkiena, skończywszy zaś na heroic fantasy czyli grafik do książek o przygodach Conana autorstwa Roberta E. Howarda. W latach 90-tych w Polsce jego ilustracje rozpoznać można było na okładkach takich serii jak tych o Conanie, książkach Moorcocka, Ursuli K Le Guin oraz cyklu opowiadającym o przygodach Kene'a autorstwa Karla Wagnera, m. in. „Pajęczyna utkana z ciemności”, prywatnie jednej z moich ulubionych. Swoją drogą to jego prace przyciągnęły mnie do Wagnera kiedy byłam dzieckiem. Do pracy używał ołówka, tuszu, ale malował również obrazy olejne i akwarele. Im częściej przyglądam się grafikom Frazetty, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że jak mało kto miał zdolność do zobrazowania siły. Był mistrzem w portretowaniu potężnych bohaterów, w scenach dynamicznego ruchu i ukazania mocy. Jego ideałem były umięśnione i mające ambicje do bycia ideałem postacie.

You Might Also Like

2 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images