Najstarszy średniowieczny most Brig o'Balgownie

Położony wśród drzew Seaton Park w Aberdeen w Szkocji, znajduje się najstarszy średniowieczny most. Przedmiot folkloru i poezji, dziś je...

Położony wśród drzew Seaton Park w Aberdeen w Szkocji, znajduje się najstarszy średniowieczny most. Przedmiot folkloru i poezji, dziś jest uroczym deptakiem, z którego młodzi ludzie skaczą do rzeki Don w słoneczne dni.
Budowę mostu rozpoczęto w 1286 i po ponad 40 latach zakończono prace. Po popadnięciu w ruinę w połowie 16 wieku, został gruntownie odnowiony w 1605 roku.
Obecnie most jest czymś w rodzaju punktu orientacyjnego dla studentów pobliskiego Uniwersytetu w Aberdeen. Wielu absolwentów postanawia uczcić zdanie egzaminy skokiem z mostu.You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images