Ken Kelly

Jeśli szukacie odpowiedniego wejścia do wspaniałego świata wyobraźni, w którym wojownicy walczą ze smokami w odległych mrocznych krai...

Jeśli szukacie odpowiedniego wejścia do wspaniałego świata wyobraźni, w którym wojownicy walczą ze smokami w odległych mrocznych krainach, to twórczość tego artysty przypadnie Wam do gustu.

Podobno dzieci uczą się wyrażać siebie poprzez sztukę. Tak też było w przypadku Kena Kelly'ego, który przyszedł na świat z ołówkiem w ręku. Urodzony w 1946 roku w New London (Connecticut), Kelly od najmłodszych lat spędzał cały czas na rysowaniu. Będąc w czwartej klasie poznał swoją nauczycielkę – panią Valerious. To ona odkryła w nim talent i o dziwo, to ona sprzeciwiała się dalszej edukacji Kelly'ego w kierunku artystycznym, twierdząc, że szkoła zrujnuje jego naturalny i niepowtarzalny styl. Po ukończeniu edukacji Kelly wstąpił do...Marines, służąc zarówno w Wietnamie, jak i w Zatoce Guantanamo. Mimo, że w czasie służby starał się tłumić swoje zapędy artystyczne, stał się odpowiedzialny za ilustracje w amerykańskim czasopiśmie „Guantanamo Gazette”, kiedy stacjonował na Kubie. W 1968 roku, po ukończeniu czteroletniej służby w wojsku, wrócił do Nowego Jorku, gdzie jego kariera zaczęła nabierać rumieńców. Pod kierunkiem wuja, Franka Frazetty, nauczył przenosić swoją wyobraźnię na papier. Nie trzeba się zbytnio przyglądać, by zauważyć jak wielki wpływ wywarł na Kena wuj. Rysunki obu panów przekazują podobne emocje.


Niesamowity dorobek Kelly'ego mówi sam za siebie. Jego prace zdobią wiele albumów, czasopism, książek, a nawet opakowania zabawek.
Zatrudniany był przez największych gigantów, takich jak Warren i Skywald (wydawców pism „Creepy”, „Eerie” i „Vampirella”). Niektóre z jego dzieł zostały wykorzystane przez autorów bestsellerów. „Red Nails” Roberta E. Howarda, „ Horseclans” Roberta Adamsa. Warto wspomnieć też o ilustracjach do książek o przygodach Solomona Kane, He-Mana i Tarzana. Dla Dark Horse Comics robił okładki do „Star Wars: Republic: Prelude to Rebellion”, „Star Wars: Republic: Outlander” i „Boba Fett: Enemy of the Empire” portretując m.in. Ki-Adi-Mundi, Ludzi pustyni, Bobę Fetta czy Dartha Vadera. Z biegiem lat, Kelly był odpowiedzialny za wiele projektów głównie z przemysłu muzycznego. Zaprojektował wygląd albumów dla zespołów rockowych Coheed and Cambria, Manowar, Sleepy Hollow, Rainbow oraz legendarnej grupy KISS.
Egzotyczne i inspirujące ilustracje, zapraszają do fantastycznego świata stworzonego przez wizjonerskiego geniusza. Świata, w którym nie ma żadnych zasad. Kelly twierdzi, że wojownicy i inni bohaterowie są naszym alter ego. Poprzez jego prace, możemy zostawić nasze życie w bramie między fantazją, a rzeczywistością, i połączyć się z wyjątkowym światem z naszych marzeń.

You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images