Codex Seraphinianus

Codex Seraphinianus – czyli ilustrowane źródło wiarygodnej i sprawdzonej wiedzy na temat wyimaginowanego świata. Encyklopedię stworzył w...


Codex Seraphinianus – czyli ilustrowane źródło wiarygodnej i sprawdzonej wiedzy na temat wyimaginowanego świata. Encyklopedię stworzył włoski artysta, architekt i projektant wzornictwa przemysłowego Luigi Serafini. Jest to fantasmagoryczna księga przedstawiająca dziwaczne, ręcznie malowane ilustracje z równoległego wszechświata nieznanego pochodzenia, a jego strony wypełnione są tajemniczym językiem. Wydana została w 1981r. w limitowanej edycji 5000 egzemplarzy, dość oryginalnie oprawionych.
Luigi Serafini tworząc Codex Seraphinianus zmieszał groteskę z pięknem i pokazał w unikalny oraz niepokojący sposób surrealistyczną parodię nas samych. Zasadniczo każdy rozdział encyklopedii o obcym świecie, wyraźnie odzwierciedla nasz własny. W opisach znajdziemy informacje o fantastycznej florze i faunie, ludzkim i zwierzęcym zachowaniu, anatomii, zwyczajach, kulturze i wytworach pracy. Wszystko wydaje się być podobne do naszego znanego nam świata, jednak jest wyraźnie przerysowane – transformacja ludzi w zwierzę, deformacja kończyn, pływające kwiaty, obrane banany zawierające tabletki itd. Wszystko widać jak na dłoni.You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images