Las Puzzlewood

Miejsce to stało się inspiracją dla pisarza J. R. R. Tolkiena do stworzenia Śródziemna. Las Puzzlewood leży w zachodniej części hrabstwa G...

Miejsce to stało się inspiracją dla pisarza J. R. R. Tolkiena do stworzenia Śródziemna. Las Puzzlewood leży w zachodniej części hrabstwa Gloucestershire w Anglii. W 1848 roku robotnicy po przesunięciu kamiennego bloku w lesie, znaleźli małe jamy w skałach. We wnękach ukryte były trzy gliniane dzbany zawierające ponad 3.000 rzymskich monet. Nikt nie wie dlaczego monety zostały ukryte w klifie, ani przez kogo. Wielu wierzy że las stał się również inspiracją dla J.K Rowling i jej zakazanego lasu.


You Might Also Like

1 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images