Zdjęcia Jerozolimy wykonane 170 lat temu

Pierwsze zdjęcia Jerozolimy zostały wykonane w 1844 roku przez francuskiego fotografa i rysownika Josepha-Philiberta Girault de Prangey...

Pierwsze zdjęcia Jerozolimy zostały wykonane w 1844 roku przez francuskiego fotografa i rysownika Josepha-Philiberta Girault de Prangey'a, który pracował na Bliskim Wschodzie. XIX wieczna Jerozolima była wtedy prowincjonalnym miastem w imperium ottomańskim o populacji 15 tysięcy ludzi. Co ciekawe, najstarsze istniejące fotografie Jerozolimy zostały odkryte w 1920 roku w magazynie Prangey'a, a opublikowano je dopiero w latach osiemdziesiątych.


You Might Also Like

1 komentarze

  1. Przecudne, pozwoliłam sobie pożyczyć na Google+. W tych zdjęciach jest "dusza". :))

    Pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images