Piękne brwi dodają charakteru.

„ Z wysokości brwi moich obecność Twoją śledzę .” Halina Poświatowska Osoba całkowicie pozbawiona brwi w dzisiejszych czasach wyglą...

Z wysokości brwi moich obecność Twoją śledzę.”
Halina Poświatowska

Osoba całkowicie pozbawiona brwi w dzisiejszych czasach wygląda nienaturalnie. Piękne brwi natomiast dodają charakteru. Nie zawsze jednak wyznawano tą zasadę. Kształt brew u kobiety zmieniał się w raz z epokami. Te średniowieczne musiały być cieniutkie, niemal niewidoczne. Ideałem były półksiężyce. Miało to ukazać piękno jakim było powiększone czoło. Dodatkowym i najważniejszym powodem był fakt, że Kościół katolicki zakazywał kobietom pokazywania włosów w całej okazałości. To samo tyczyło się również brwi. Traktowano to jako grzech wobec Boga i Kościoła. Jakikolwiek makijaż pozwalano nosić tylko prostytutkom. Renesans przyniósł zmianę ale dopiero na początku osiemnastego wieku modne stały się krzaczaste brwi. Doprowadzało to do tego że kobiety obdarzone cienkimi brwiami przyklejały sobie sztuczne, wykonane z mysiego futerka. W dziewiętnastym wieku regulowanie brwi stało się domeną kobiet lekkich obyczajów.

Petrus Christus, "Portrait of a Young Woman" 1470 r.

You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images