Bal kostiumowy w Devonshire z 1897 roku

Poniższe zdjęcia przedstawiają uczestniczki balu kostiumowego zorganizowanego przez księżną Devonshire  dla uczczenia diamentowego jubileu...

Poniższe zdjęcia przedstawiają uczestniczki balu kostiumowego zorganizowanego przez księżną Devonshire dla uczczenia diamentowego jubileuszu królowej Wiktorii. Było to ostatnie takie królewskie przyjęcie w historii Wielkiej Brytanii a w wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 wysoko tytułowanych gości. Wykonano je w lipcu 1897 roku w ogrodzie londyńskiej rezydencji Devonshirów, przez założyciela "The Lafayette Photography" Monsieura Lafayette w specjalnie ustawionym na tę okazję namiocieNa zdjęciach uwieczniono niemal wszystkich gości obecnych na balu. Niektóre z pań przyjeżdżały do studia jeszcze kilka miesięcy po przyjęciu, aby ponownie móc zapozować w cudownych kostiumach.

Większość uczestniczek przebrała się za postacie historyczne z XVI, XVII i XVIII wieku, ale były też kostiumy postaci literackich i  biblijnych oraz mitologicznych jak u Lady Ampthill z pierwszego zdjęcia która wystąpiła jako pani na dworze króla Artura, Lady Rodney z drugiej fotografii która jest samą królową Ginewrą, lub panna Fraser z trzeciej pozycji będąca Dalilą. Bal uświetniły różne wersje Kleopatr, włoski renesans, cesarski dwór rosyjski Katarzyny Wielkiej lub członkowie dworu austriackiego Marii Teresy. Dzięki temu członkowie śmietanki towarzyskiej mogli poznać dawnych bohaterów i  rzeczywiście muszę przyznać że było co podziwiać. Warto zaznaczyć że lipiec nie jest najlepszą porą na noszenie ciężkich i niewygodnych stroi, dlatego trzeba docenić „poświęcenie” i zaangażowanie jakie wzięły na siebie uczestniczki balu. 

Pani Muriel Wilson jako królowa Vashti (jedna z postaci występujących w Księdze Estery)
Lady Hershell jako noc (lekko pochmurna)
Hrabina Westmoreland jako Hebe - grecka bogini młodości (moja faworytka)
Richard Cosway "Lady Melbourne"
Panna Fitzwilliam jako Lady Melbourne
Lady Aileen Wyndham Quin jako Hortensja de Beauharnais - królowa Holandii (1783- 1837)
Lady Edith Villiers również jako Lady Melbourne z portretu Richarda Coswaya
Elizabeth James jako arcyksiężniczka Anna Austriaczka
Księżna von Pless w kostiumie królowej Saby

You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images