STAR WARS (Ralph McQuarrie)

Każdy kto jest fanem Gwiezdnych Wojen wie kim był Ralph McQuarrie. Tym którzy go nie kojarzą, zdradzę że to człowiek który pomógł Lucas...

Każdy kto jest fanem Gwiezdnych Wojen wie kim był Ralph McQuarrie. Tym którzy go nie kojarzą, zdradzę że to człowiek który pomógł Lucasowi swoimi grafikami w przekonaniu producentów z Hollywood do zrealizowania filmu pod tytułem „The Star Wars”. Podobno stworzony świat był tak skomplikowany i dziwaczny, że poza Lucasem mało kto mógłby sobie to wszystko wyobrazić, dlatego też początkowo studio 20th Century-Fox nie było zainteresowane projektem. Kiedy Lucas zaprosił do współpracy Ralpha, ten stworzył pięć szkiców, które pomogły uzyskać zielone światło. McQuarrie wykonał projekty kostiumów, rekwizyty, statki kosmiczne, całe światy, maskę Vadera a także miecze świetlne.


Artysta narysował wielu filmowych bohaterów począwszy od Darth Vadera, R2-D2 i C-3PO - którego w początkowej fazie można było brać za kuzyna sławnego robota z „Metropolis”, aż po Chewbaccę, oraz wiele grafik koncepcyjnych na podstawie scenariusza. Twórczość McQuarriego wpłynęła tak mocno na wygląd starej sagi, że niektóre sceny z filmów są praktycznie identyczne z grafikami stworzonymi przez artystę.

  


  Po sukcesie „Gwiezdnych Wojen” Ralph McQuarrie wziął udział przy pracy nad sequelami: „Imperium kontratakuje” i „Powrotem Jedi”. Kiedy zaczynano prace nad Mrocznym Widmem ponownie zaproponowano mu udział w tym przedsięwzięciu. Odrzucił jednak ofertę z powodu niemożności podjęcia się już tak dużego wyzwania. Wiele z jego prac wykorzystano później przy produkcji „Wojny klonów” oraz serialu „Wojny klonów”. Ralph McQuarrie zmarł 3 marca 2012 roku. Chorował na Parkinsona. Znany był nie tylko z pracy przy gwiezdnej sadze. Wykonał koncepty do takich filmów jak: „ E.T.”, „Kokon”, „Star Trek” oraz dla serialu ”Battlestar Galactica”. Dla wielu jednak pozostanie na zawsze zapamiętany jako ten który pomógł Lucasowi odnieść prawdziwy sukces. Jego projekty wpłynęły na wyobraźnię następnych pokoleń.You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images