Okami

Kiedy Okami wyszedł w 2006 roku na konsolę PlayStation 2, został okrzyknięty jednym z najwybitniejszych osiągnięć artystycznych w histo...

Kiedy Okami wyszedł w 2006 roku na konsolę PlayStation 2, został okrzyknięty jednym z najwybitniejszych osiągnięć artystycznych w historii gier wideo głównie ze względu na swoją wyjątkową estetykę. Naładowana religijnymi i mitologicznymi elementami, umieszczona w realiach i miejscach japońskiego folkloru, gra natychmiast przykuła moją uwagę. Przepiękne dosłownie malowane plenery, delikatna, orientalna muzyka, oraz humor to tylko kilka przykładów które przyciągnęły mnie na długie godziny kilka lat temu. Graficzny styl  Okami w dużym stopniu stanowi o jej oryginalności i specyficznym klimacie. 
W grze wcielamy się w rolę wilka („Okami” po japońsku oznacza „wilk” lub "wielki bóg") Amaterasu, będącego wcieleniem bogini słońca. Ponieważ sama Ammy bo tak pieszczotliwie nazywana jest w grze główna postać nie mówi, w naszym imieniu wypowiada się Issun, mały duszek z którym spędzamy niemal cały czas. 
Okami jest też jedną z najbardziej niedocenionych gier w historii. Sprzedaż nie osiągnęła wymaganego pułapu, a Clover Studios które stworzyło grę, zostało zamknięte. Niemniej jednak jest to jeden tych z tytułów które swoją formą próbują zatrzeć granicę pomiędzy grą a prawdziwą sztuką.
 W 2012 została wydana wersja HD na PlayStation 3. Twórcy Okami starali się zachować niepowtarzalny styl wizualny i przystosować grę do współczesnych standardów.


Za projekt postaci i krajobrazu odpowiadają Kenichiro Yoshimura, Sawaki Takeyasu, Mari Shimazaki i Naoki Katakai. 

You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images