Na przełomie XIX i XX wieku heroina była stosowana jako lek przeciwbólowy.

Heroina została zsyntetyzowana z morfiny w roku 1874 przez angielskiego chemika Adlera Wrighta. W 1897 Heinrich Dreser niemiecki farmac...

Heroina została zsyntetyzowana z morfiny w roku 1874 przez angielskiego chemika Adlera Wrighta. W 1897 Heinrich Dreser niemiecki farmaceuta pracujący dla „Bayer & Co.” dostrzegł że może ona być stosowana jako zamiennik morfiny w leczeniu gruźlicy, zapalenia płuc oraz ogólnego uśmierzania bólu. Dreser początkowo testował lek na sobie, potem na współpracownikach. Jeden z laborantów Bayera stwierdził, że czuje się po niej „heroisch”, czyli heroicznie. Nazwa spodobała się Dreserowi tak bardzo że postanowił ochrzcić nową substancję mianem heroiny.
1899 firma „Bayer & Co.” wyprodukowała prawie tonę heroiny, która została wyeksportowana do ponad 20 krajów. Sprzedawano ją pod wieloma postaciami: syropów, pastylek, proszku. Największą popularność zdobyła w USA, jako syrop na kaszel. W 1902 roku francuscy naukowcy zaczęli donosić o oraz większej liczbie uzależnionych. Jednak dopiero w roku 1913 nastąpił całkowity zakaz stosowania.

You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images