Propagandowe pocztówki wykorzystywane przeciwko sufrażystkom

Ciężko jest wyobrazić sobie, że jeszcze na początku poprzedniego wieku kobiety były postrzegane jako gorsze w stosunku do mężczyzn. Dzięk...

Ciężko jest wyobrazić sobie, że jeszcze na początku poprzedniego wieku kobiety były postrzegane jako gorsze w stosunku do mężczyzn. Dzięki odwadze i determinacji sufrażystek udało się zmienić postrzeganie ich w społeczeństwie.
W odpowiedzi na zmieniające się obyczaje, prasa zdominowana przez mężczyzn wypuściła serię propagandowych pocztówek wykorzystanych w walce przeciw kobietom walczącym o nadanie im większych praw. Drukowane od 1900 r. do 1914 r. zobrazować miały bezpośredni atak na wartości rodzinne i pokazać nowe miejsce mężczyzn po nadaniu kobietom prawa do głosowania
You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images