Annie Stegg i powitanie

Jak to w życiu bywa, najtrudniej jest zacząć. Uwielbiam „poznawać” nowych artystów, przypominać zapomnianych, badać ich twórczość i d...

Jak to w życiu bywa, najtrudniej jest zacząć.

Uwielbiam „poznawać” nowych artystów, przypominać zapomnianych, badać ich twórczość i dzielić się tymi odkryciami z czytelnikami. Nie chcę by blog miał ściśle określoną tematykę. W dobie epoki cyfrowej odnajdywanie fascynujących zjawisk jest o wiele łatwiejsze niż miało to miejsce kilka lat temu. Czemu miałabym więc ograniczyć się tylko do sztuki współczesnej? Lub średniowiecznej? Jak podaje Wikipedia:

Nie istnieje jedna spójna, ogólnie przyjęta definicja sztuki, gdyż jej granice są re definiowane w sposób ciągły, w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej, domkniętej definicji się nie mieści. Sztuka spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne, jednak nie stanowią one o jej istocie.”

Artyści wszelkiej maści - ilustratorzy, malarze, graficy, fotografowie. To ich chcę bliżej przedstawić, tych których cenię i podziwiam za ich ciężką pracę. Czy mój eksperyment się powiedzie? Czas pokaże.

Tymczasem zapraszam na pokaż przepięknych ilustracji Annie Stegg, której obrazy przywołują we mnie wspomnienia klasycznych bajek z pogranicza fantasy. Annie Stegg maluje kapryśne ilustracje od wczesnego dzieciństwa, choć jej kariera zawodowa zaczęła się dopiero w 2004 roku, kiedy ukończyła studia w dziedzinie sztuki z dyplomem licencjata. Specjalizuje się w projektowaniu i rozwoju postaci, a jej celem jest tworzenie unikalnych obrazów, które opowiadają historię. Jej ilustracje wystawiane były na różnych targach wydawniczych oraz tych związanych z branżą gier, w tym Ballistic Publishing, Apple, Android oraz Hi-Rez Studios. Oprócz zleconych projektów, większość swojego czasu spędza tworząc własny "dorobek", który jest inspirowany folklorem, mitologią i naturą. Jej prace które najczęściej przedstawiają fantazyjne wizerunki kobiet i zwierząt tworzą obrazy, które wywołują emocje i pobudzają wyobraźnię widza. Ona uważa, że ​​w celu uzyskania lepszego zrozumienia siebie, ważne jest aby być otwartym na postrzeganie innych. Sztuka jest po prostu kolejnym sposobem na wyrażenie emocji czy ideałów; wizualny sposób komunikacji, opisujący rzeczy których słowa nie mogą wyrazić. Większość prac Annie tworzy w akrylu, ale używa również farb olejach, kredek i akwarel. Obecnie mieszka w północnej Gruzji.

You Might Also Like

0 komentarze

Lilu. Obsługiwane przez usługę Blogger.

O autorce i stronie

Moje zdjęcie

Posiadaczka okularów których nie nosi, oraz niewymownie rozpieszczonej żółtej nimfy, pracująca wielbicielka dobrego kina, wielka fanka Gwiezdnych Wojen, koneser jak również entuzjastka śmiechu. Czynna graczka. Sam blog jest eksperymentalnym gabinetem osobliwości w epoce cyfrowej, który bada tylko to co sprawia że ​​niektóre rzeczy są tak fascynujące. Zapraszam.

Obserwatorzy

Popularne posty

A blog created by Kiddo McMachine

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Translate

Archiwum

Kontakt

Contact

zBLOGowani.pl

zBLOGowani.pl

blogmagazyn.pl

spis blogów

Pin

Katalog-blogow.pl

Flickr Images